Humanitární a sociální činnost

Vyřazené lékárničky pomůžou Africe

Od 1. 1. 2011 ukládá nová vyhláška č. 216/2010 Sb. motoristům povinnost mít v autě nově vybavenou autolékárničku pro poskytnutí první pomoci.

Vzhledem k tomu, že většina řidičů si pravděpodobně zakoupí novou kompletní lékárničku, vyhlásila humanitární organizace ADRA sbírku vyřazených autolékárniček. Tím se zabrání zbytečnému plýtvání a zároveň pomůže nemocnici v Itibo v Keni (východní Afrika).

K řadě měst, kde se sbírka rozběhla, se připojily i Pardubice. Místní sbor Církve adventistů nabídl své prostory k uskladnění a následnému třídění. Jeho členové nabídli dobrovolnou pomoc s přípravou, realizací a svozem z míst, kde bude možné lékárničky odevzdávat.

Akci podpořil také magistrát města Pardubic, osloveny byly pardubické základní a střední školy, z nichž některé se do sběru zapojí. Poskytnutím místa, vybavením či propagací vypomohly sponzorsky také některé z pardubických firem (AFI Palace, Emado Pardubice s.r.o., PK Projekt s.r.o.).

Místa sběru a plakát ke stažení:

INFOCENTRUM u Zelené brány (Po-Pá 8-18, So-Ne 9-18) sběr probíhá až do konce ledna 2011

AFI PALACE (u infostánku , Po-So 9 – 21 h, Ne 10 – 21 h)

NAKO Pardubice, s.r.o., prodejna nářadí, Jana Palacha 1207, (pondělí – pátek 7-17 hod)

Rodinné centrum Kašpárek, Gorkého 2573, (zezadu Kulturního domu Dukla)Pouze v termínech 28. prosince od 10 – 13 h a 11. ledna 2011 od 16 – 19 h

Na všech školách, které se ke sběru přidají, proběhne sběr lékárniček 3. – 4. ledna 2011.

Protože není možné odvézt do Keni celý obsah lékárniček, bude jejich obsah ještě vytříděn. Využít lze pouze CHIRURGICKÉ RUKAVICE a NEOTEVŘENÝ OBVAZOVÝ MATERIÁL (obinadla, fáče, gázové čtverce, náplasti a trojcípé šátky). Přinést můžete již vytříděný materiál a tím značně pomoci organizátorům sbírky.

Pan Aleš Bárta, který je manažerem projektu ADRA v Itibo, (mimochodem Pardubák), uvedl na Facebooku k akci toto:

„Zdravotnický materiál, který obdržíme, bude sloužit pro naši práci při ošetřování zraněných a nemocných. Jen pro představu. Převaz jednoho těžce popáleného dítěte (kterých je nejvíce), spotřebuje až 50ks sterilních mulových čtverců a okolo 10 ks obvazů. Pro dospělého je to až 3x více. Ještě jednou díky za vaši spolupráci a pomoc.“

Plakáty ke stažení:

Infocentrum a AFI Palace (A1)
Kašpárek a NAKO Pardubice
Základní a střední školy v Pardubicích


2 thoughts on “Vyřazené lékárničky pomůžou Africe

  1. Z jarní sbírky mi zbylo 11 vyřazených autolékáren. máte ještě o ně zájem. Pokud ano dejte mi vědět a dohodnem se po telefonu, km s nimi.

    Děkuji.

    Červinka

  2. Dobrý den, děkujeme Vám za vaši nabídku. V současné chvíli je však bezpředmětná, protože sbírka byla uzavřena a veškerý vytříděný materiál byl odeslán do Itibo v Africké Keni, kde již slouží zdravotníkům .

Comments are closed.